اخبار:   دمنوش های موثر در مبارزه با کورونا ویروس

  • PDF

یکی از نگرانی‌های بخشی از مردم طی روزهای اخیر، تشدید موارد ابتلای به ویروس "کرونا" در جهان و گسترش این بیماری ویروسی بوده است.

باید اشاره کرد که ویروس‌ها جزو انگل‌های اجباری هستند و برای رشد و تکثیر نیازمند به بدن میزبان هستند؛ بیشتر ویروسهای بیماریزای انسانی در سیستم گوارشی شروع به فعالیت می‌کنند؛ در واقع مخزن اصلی اکثر بیماری‌های ویروسی، روده‌ها و معده است.

مهمترین نکته‌ای که همه باید به آن دقت داشته باشند این است که آرامش و خونسردی خود را حفظ کرده و به جای پخش شایعات و اطلاعات نادرست راه مقابله و پیشگیری از ابتلا به بیماری را به یکدیگر آموزش دهند؛ رعایت بهداشت فردی، بهداشت دهان و دندانها، بهداشت مواد غذایی و رعایت نکات بهداشتی در اماکن عمومی از جمله وظایفی است که همگان باید خود را موظف به انجام آن بدانند.

خط اول پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای انسانی رعایت بهداشت فردی و خصوصا بهداشت دستهاست؛ حداقل کاری که باید در طول روز انجام داد، شستن دستها با آب و صابون است؛ از مصافحه و دست دادن و نیز روبوسی کردن پرهیز شود؛ قبل از هر بار خوردن غذا، دست‌ها را باید با آب صابون شست؛ توصیه و تاکید می‌شود در اماکن عمومی از ماسک استفاده شود و تا حد امکان مصرف گوشتها به‌خصوص ماهی، میگو و گوشت گاو را باید محدود کرد؛ مالیدن روغن "حنضل" به داخل ناف بسیار مفید است.

ترکیب گیاهان دارویی ویروس‌کش و ضدویروس قوی که می‌توان برای مقابله با هرگونه بیماری ویروسی حتی ویروس کرونای انسانی به‌صورت دمنوش استفاده کرد، نیز می تواند موثر باشد که در ادامه مطلب در دو بخش این دمنوش ها معرفی شده اند.

دمنوشهای ضد ویروس.pdf

دمنوشهای ضد ویروس 2.pdf

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷


همه حقوق مادی و معنوی متعلق به موسسه نوید مهر می باشد.